2018 №6. Спецвипуск

Для отримання електронних копій окремих статей скористайтесь сервісом “Електронна доставка документів” БЕЗКОШТОВНО
В розділі “Перелік видань” можна ознайомитись з повним переліком та змістом періодичних видань, передплачених бібліотекою

АНТИБІОТИКОРЕЗИСТЕНТНІСТЬ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ

Проблема антибіотикорезистентності (АБР) вкрай актуальна сьогодні в усьому світі. Ріст стійкості збудників до більшості груп сучасних антибактеріальных препаратів (АБП) приводить до збільшення термінів стаціонарного лікування, захворюваності та смертності, суттєво нівелює можливості клініцистів у боротьбі з бактеріальними інфекціями, значно підвищує соціальні та економічні витрати суспільства.
Саме тому  питання вибору стратегії і тактики боротьби з антибіотикорезистентністю завжди знаходяться у фокусі уваги фахівців.

Застосування антибіотиків для лікування інфекційних захворювань зробило революцію, і за останні 70 років вони врятували життя сотні мільйонів людей. На жаль, широке і не завжди виправдане застосування антимікробних засобів як в медицині, так і ветеринарії, призвело до формування і поширення стійкості до цих препаратів, яка стала серйозною і зростаючою проблемою.
Наприкінці січня 2018 року ВООЗ опублікувала перші дані епіднагляду про стійкість до протимікробних препаратів, які свідчать про високий рівень стійкості до антибіотиків ряду серйозних бактеріальних інфекцій в країнах як з високим, так і з низьким рівнем доходів.
Згідно з даними нової Глобальної системи з нагляду за стійкістю до протимікробних препаратів (GLASS) ВООЗ, близько 500 000 осіб з підозрою на бактеріальну інфекцію у 22 країнах зіткнулися зі стійкістю до антибіотиків.